אודות עידן

ביוגרפיה וניסיון

אם תרצה לבנות ספינה, במקום להטיל על אנשים לקושש עצים ולבצע מטלות, למד אותם לערוג למרחבים האינסופיים של הים הפתוח.

אנטואן דה סנט-אכזופרי

עידן ליברמן הוא זמר, מוזיקאי, ומורה לפיתוח קול ותיק הנמצא בתחום כבר למעלה מעשור. כזמר, כותב השירים והגיטריסט, הוא הכוח המניע מאחורי להקת האלטרנטיב/ מטאל Oceanic, ולהקת הסרף-רוק The Tin Foil Hats, ובעל ערוץ יוטיוב המכיל ביצועים, הסברים, שיעורים וטיפים ווקליים. כזמר מבצע, עידן כותב, מפיק, והקליט חומרים מקוריים עם להקותיו. הוא הופיע על במות בארץ ובחו"ל, וצבר אוהדים ממקומות מגוונים כגון פולין, גרמניה, ספרד, בריטניה, וארה"ב.

כמורה לפיתוח קול, עידן למד תחת מורים מובילים בארץ ובעולם, כגון ארמת ארנהיים-שרון, רייצ'ל בלאק, גרג אנריקז, כריס ג'ונסון, סטפני בורם, ספנסר וולש, ואחרים רבים. ההכשרה שלו כוללות שנתיים לימודים בארגון הקול הבינלאומי Institute for Vocal Advancement (המוכר יותר בשמו הקודם, Speech Level Singing); קורסי "לב הקול," קורסים מתקדמים להכשרת מורים מבית ארמת ארנהיים; סדנאות וכיתות אמן עם זמרים ומדענים ידועים, כגון מדען הקול ד"ר דונלד מילר והזמרת נטלי וייס; אינספור שעות הרצאות אודות הקול מאת מורים בכירים כגון ג'ון הני, כריס ג'ונסון וסטיב ג'יילס; ורשימת קריאה מכובדת, שרק מתארכת עם הזמן. הוא מיומן בשימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים לניתוח קולי, כגון תוכנת VoceVista, באמצעותה ניתן גם לראות – ולא רק לשמוע – את הקול שלכם בפעולה.

בנוסף, עידן הוא בעל תואר שני מחקרי מאונ' ת"א בספרות ותרבות אמריקנית, ולכן יש לו ידע תרבותי וספרותי נרחב. לפיכך יש לו הבנה מעמיקה של לא רק של טקסטים בכתב ובשירה, אלא גם של אמנות הסיפור, ובעיות מבטא נפוצות. אם אתם נאבקים עם השפה האנגלית, בהבנה, קריאה, כתיבה או שירה, אם אתם רוצים להבין טוב יותר את הטקסט אותו אתם שרים ולהבין כיצד להפוך אותו רלוונטים אליכם – לעידן מצויד במיטב הכלים לעזור לכם.

עידן ממשיך כיום לשיר, ללמוד, וללמד תלמידים בכל בגילאים בשלל סגנונות, ולא מפסיק לרגע לחקור וללמוד את הכלי הבלתי-פוסק הזה. צרו קשר, ונתחיל לעבוד.

רוצים לדעת יותר?

מה זהVocology In Practice?

ווקולוגיה (Vocology) הוא מדע חדש יחסית החוקר את אופני הפקת הקול שהגוף שלנו מסוגל להפיק. כשדה מחקר, הוא לרוב מנוהל במעבדות על-ידי מדענים עם דוקטורט בפיזיקה וחיבה למוזיקה. בין כל המשוואות שלהם מסתתרות תובנות חשובות מאוד עבורינו, הזמרים.

בכדי לגשר על הפער הזה, בין המדע התיאורטי שמתקיים במעבדות, ובין השירה האמנותית שמתקיימת על הבמה, לקחו על עצמם קבוצת מורים ברחבי העולם ללמוד, לעבד, להבין, וליישם, ולהעביר הלאה לתלמידים שלהם את התובנות האלו ככלים יישומיים, שיעזרו להם לקבל תוצאות טובות יותר, מהירות יותר, ויציבות יותר. במרוצת הזמן, אותם מורים ברחבי הקימו רשת הנקראת Vocology In Practice, בכדי לשתף מידע, להחליף רעיונות, ולעזור אחד לשני.

החל מסוף 2019, עידן הוא חבר רשמי ברשת Vocology In Practice (והשני בארץ סה"כ). הוא גאה להיות חבר ברשת יוקרתית זו, ועוד יותר גאה בכלים המדויקים שמאפשרים לו לעזור לתלמידים שלו טוב יותר ומהר יותר.

רוצים לדעת יותר?

קורסים והכשרות

מהטכניקות והמורים הטובים בעולם

2020

מורה חבר, Vocology In Practice

רשת בינלאומית של מורים מעולים לפיתוח קול

חברות מלאה בארגון המורים הבינלאומי Vocology In Practice, שמאגד מורים ברמה גבוהה מכל העולם המחויבים להכשרת זמרים בהתאם לעקרונות מדעיים, פיזיקליים, ואקוסטיים, תוך שימת התלמיד במרכז.

2018

קורס לב הקול המורחב למורים לפיתוח קול, ארמת ארנהיים

מורה בכירה לפיתוח קול ו-ווקולוגית מוסמכת

הקורס המתקדם והנרחב כיום למורים לפיתוח קול, הכולל אנטומיה, אקוסטיקה, לימוד מעשי, וניתוח קולי אקוסטי ממחושב.

2017

קורס לב הקול למורים לפיתוח קול, ארמת ארנהיים

מורה בכירה לפיתוח קול ו-ווקולוגית מוסמכת

קורס הכשרה נרחב למורים לפיתוח קול בטכניקות והכלים המתקדמים כיום.

2017

סדנת VoceVista עם ד"ר דונלד ג'. מילר

מדען וחוקר קול בכיר, יוצר תוכנת VoceVista לניתוח קולי בזמן אמת

כיתת אמן יישומית עם אחד מבכירי חוקרי הקול בעולם כיום. הדרכה ויישום על תוכנת VoceVista לניתוח קולי בזמן אמת להשגת תוצאות מדויקות ומהירות.

2014-2016

תעודת Instructor I מבית Institute for Vocal Advancement

ארגון מורים בינלאומי, לשעבר טכניקת Speech Level Singing הידועה

שנתיים אינטנסיביות בתוכנית להכשרת מורים של באחת הטכניקות המוכרות והמצליחות בעולם, תחת הדרכתם של מורים בכירים וידועים מרחבי העולם. הטכניקה מתגאה בזמרים ידועים כגון סטיבי וונדר, מייקל ג'קסון וגדולים אחרים.

צרו קשר

ונתחיל

יאללה, בואו נתחיל

השאירו שם, מייל, וטלפון, ונחזור אליכם ממש מהר.

  • אנו שומרים על פרטיותכם. לעולם לא נעביר את המידע לצד שלישי.